İletişime Geçin
İSTANBUL(Üsküdar) - ŞANLIURFA(Merkez) - İZMİR(Bornova) - MANİSA(Akhisar) Şubelerimizde Covid nedeni ile hem sizin hem bizim Sağlığımız için Danışanlarımızla yüz yüze göreşemiyoruz. Anlayışınız için Teşekkür Ederiz
Yıldızname Bakımı
Yıldızname Bakımı

Yıldızname

Yıldızname Kişinin, doğum tarihi ve saatine göre sıralanmış yıldız haritası, o kader çizgisini bir plan anlamamıza vesile olur. Genetiğimizde mevcut bilgiler eşlikte kişilik özelliklerimiz, nasıl bir hayat süreceğimiz, uzak ilişkilerimiz, yaşam boyu nelerle karşılaşacağımız; huyumuz, mizacımız, muhtemel hastalıklarımız, hakkında bilgi alabileceğimiz alana Yıldızname diyebiliriz. Ancak; yıldız ifadesinden anlaşılması var insan odaklı manyetik etki alanıdır  (Güncel ifadeyle çakralar) . Bu manyetik etkiyi gösterta. Özel bir burcun, bir gezegen belli bir burcun, belli bir derecesine göre. Aynı zamanda da 12 evden biri isabet edildi. Bu şekilde sabitleşir ve artık değişmez.Beyinde belli noktaları açıp faaliyete başla….

Kur'an-ı Kerim bu konuyla ilgili olarak verirken;

“Güneş ay'a yetişemez. Gece de gündüzü geçemez. Hepsi birer felekte yüzerler.  (Yâsin / 40)

“O göklerde ve yerdekilerin tarihinde, kendilerinde bizim hizmetinize verdi. Bunda tefekkür eden bir kavim için ayetler ve ibretler vardır. (Casiye / 13)

Hz. MESNEVİ'de Mevlana meşhur eseri, birinci cilt 750-755.ci beyitlerde şöyle anlatıyor.

“Güneş, bir burçtan bir burca gidip durduğunu, pencereye vuran ziyası da evin döneririr. Kimin bir yıldızla alaka ve mecburiyeti varsa; o, kendi yıldızı ile döner, dolaşır, o yıldızın altındadır. Yıldız gibi tertemiz ruhlar, gökyüzündeki yıldızlara ders verir, yardım eder. Görünüşte hükmeden bu bize yıldızlardır, ancak gerçekten, içrek (Ezoterik = Yalnız vakıf olanlara öğretilen) bilgimiz göklere hükmeder. Bu sebeple sen bedende küçük bir alemsin, fakat hakikatte ise kainat sensin… ” 

Şimdi güneş hareketi hareketini düşünün. Tüm Gezegenler sürekli bir dönüş ve hareket içindeler. Bunun sonucu, onu an, değişik mana yükleri uzaya yayılıyor. Burada, bir gezegen, kendi haritamızda belli bir burçta bulundu ve şimdiye kadar sabitlenmiş olan gezegenimizin, yani beynimizde açılmış olan sabit bölümlerin üstünden geçerken; veya o nokta ile çeşitli açılar oluşturduğu zaman, biz belli durumlarla, duygularla veya olaylarla karşılaşırız…

Daha önce, o devre açıldığında, daha sonra, o noktaya denk gelen etkiyi, beynin yeri olacak. Sistemin işleyişi bu şekildedir.

YILDIZ HARİTASI

Yıldızname doğum günü, ay, yıl, saat ve doğum yerine göre çıkartılmış bir haritadır. Eski dönemlerde doğum günleri şimdiki gibi düzenli olarak düzenlenmiştir, tarihinde burç tayini ebced hesabı ile yapılıyordu. Ancak; konudan habersiz ve bilgisizliği hala isimden ebced hesabı yapıyor burç tayini yapıyor. Oysa ki, Yıldızname'de doğum darihi en önemli veridir ve ebcedle yapılır hesaplamalar yapılır.

Yıldız haritası, üzerinde doğum yerine göre sıralama, Dairesel bir ekran görüntüsü var. Bu Dairenin ortamında Dünya bulunmaktadır. Çünkü biz göküne dünyadan bakarız. İçi boş olarak kabul edilen daire 30 ar derecelik 12 eşit bölüme ayrılır. Bu bölümleri ayıran çizgileri-ev çizgileri, “gökyüzü evleri” veya kısaca “ev” ismi verilir. Her bir ev, yaşam faaliyetlerinden belli bölümleri temsil eder. Evlerin sıralanışı, Saatin tersi istikametindedir.

Doğal Gökyüzü Koç Koç burcunun başlangıcından önceki veya başka anlatımla, 1. Evin Başlangıç ​​çizgisi  UFUK ÇİZGİSİ yapıyor  . Bu çizgiinin geçtiği burç ise, Yükselen Burç aldı… 9 ve 10. evi ayıran çizgi  BAŞ UCU  noktasıdır….

Bir yıldız tasarımı, Başucu noktası, Ufuk çizgisi ve ev çizgileri çok amaçlı. Başucuna düşen bir Gezegen, adeta yaşamınıza ışık tutar, hayatımızı kendi manası istikametinde yönetir. Ufuk çizgisinin başlattığı 1.ci eve yaklaşan bir gezegen ise, kişiliğinizden tipinize kadar belli özellikler verir.

Ayrıca hangi bir gezegen, en güçlü biri bir eve girerken ve bir evden çıkarken ortaya koyar. Temizlemek bu çizgilerin sağlıklı olması için, doğum saati ve tarihinin doğruluğu çok önemlidir.

BURÇLAR

21 Mart - 21 Nisan Hamel (Koç)
21 Nisan - 21 Mayıs Sevr (Boğa)
22 Mayıs - 21 Haziran CEVZA (İkizler)
22 Haziran - 23 Temmuz SERETAN (Yengeç)
24 Temmuz - 23 Ağustos Esed (Aslan)
24 Ağustos - 23 Eylül SÜMBÜLE (Başak)
24 Eylül - 23 Ekim Mizan (Terazi)
24 Ekim - 22 Kasım AKREB (Akrep)
23 Kasım - 22 Aralık KAVS (Yay)
23 Aralık - 20 Ocak CEDY (Oğlak)
21 Ocak - 19 Şubat DELV (Kova)
20 Şubat - 20 Mart Hut (Balık)

Bu burçlar kendi aralarında mevsime göre;

İlkbahar Noktası burçları (Burç-U rebii):  KOÇ - BOĞA - İKİZLER
Yaz Noktası burçları (Burç-u sayfi):  YENGEÇ - ASLAN - BAŞAK
Sonbahar Noktası burçları (Burç-ı harifi):  terazi - AKREP - YAY
Kış Noktası burçları (Burç -ı şefvi):  OĞLAK - KOVA - BALIK  biçiminde bölünür.

Burçları dünyayı ayarlama dört ögeye göre değerlendirirsek,

Ateş burçları (burc-ateşi sana da azeri):  KOÇ - ASLAN - YAY
Toprak burçları (Burç-ı Haki):  BOĞA - OĞLAK - BAŞAK
Su burçları (burc-ı ABI):  YENGEÇ - AKREP - BALIK
Hava burçları (Burç-ı Badi):  TERAZİ - İKİZLER - KOVA

Ayrıca burçlar

Kuzey burçları (burc-ı şimali):  KOÇ - BOĞA - İKİZLER - YENGEÇ - ASLAN - BAŞAK
Güney burçları (Burç-ı cenubi):  terazi - AKREP - YAY - OĞLAK - KOVA - BALIK  Olarak da sınıflandırılır.

Osmanlı yıldız falı anlayışına göre, burçlar, yerler ve Burçların doğa özellikleri arasında dostluklar ve düşmanlıklar vardır. Arkadaş ve eş seçerken bu dostluk / düşmanlık göz önünde alınabilir.

Dünyayı meydana getiren ögelerden;

Ateşin dostu hava, düşmanı su.
Toprağın dostu su, düşmanı hava.
Havanın dostu ateş, düşmanı toprak.
Suyun dostu toprak, düşmanı ateştir.

Eski kültürlerde olduğu gibi Osmanlı'da da dokuz yerine yedi gezegen vardır. Bunlardan GÜNEŞ ve AY gezegen sayılmaz. Böyle, dokuz yerine beş gezegen vardır; Kamer (Ay), Utârid (Merkür), Zühre (Venüs), Şems (Güneş), Merih (Mars), Müşteri (Jüpiter) ve Zuhal (Satürn) .

Yıldızname, kişiselleştirilmiş kişilik özellikleri, huyu, mizacı ve ikili ilişkilerdeki uyumları konusunda faydalanılan bir tür bakım tekniğidir. Yıldızname bakımının temel hedefi olumlu, olumsuz, kişiyle ilgili bilgiler elde edip bu bilgileri çözüm amaçlı uygulamalarda kullanmaktır.

Detaylı bilgi ve yıldızname talepleriniz için lütfen bizimle irtibata.

Tıkla Ara
Whatsapp Yaz!

Havas İlmine Dair Ne Varsa Sirrulhavas.com'da var.

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için e-posta, telefon veya iletişim formumuz aracılığı ile rahatlıkla irtibat sağlayabilirsiniz.